Lekcje z „Juniorem” – SEZON 2

Po wakacjach wracamy z drugim sezonem „Lekcji z Juniorem”!

W tym cyklu pojawi się jeszcze więcej inspiracji, a także gier gotowych do wykorzystania na lekcjach języka polskiego z dziećmi (i nie tylko). Młodzi nauczyciele odnajdą tu wskazówki, jak wprowadzać i ćwiczyć nowe zagadnienia gramatyczne i leksykalne, a doświadczeni lektorzy będą mogli poszerzyć swoją bazę ćwiczeń o nowe pomysły. Będziemy też uchylać rąbka tajemnicy i zaglądać przedpremierowo do drugiej części podręcznika POLSKI krok po kroku – junior, którego publikacja zbliża się do nas wielkimi krokami

01 Pierwsza lekcja z nową grupą

Jak przełamać lody, zapoznać uczniów ze sobą i zintegrować klasę? W filmiku kilka pomysłów na pierwszą lekcję z nową grupą.

 

02 Książki, zeszyty, kapcie! – liczba mnoga

Na początku roku szkolnego uczniowie kupują długopisy, kredki, zeszyty i… przy okazji uczą się liczby mnogiej rzeczowników! W filmie znajdziecie gotowy plan lekcji, której tematem jest wyprawka szkolna.

 

03 Kolory na lekcji polskiego

Jak świadomie wykorzystywać kolory na lekcji języka polskiego jako obcego? W filmiku wskazówki, gotowe pomysły i gry z wykorzystaniem kolorów.

 

04 Rozgrzewka

Żeby lekcja była udana, trzeba pamiętać o tym, żeby dobrze ją zacząć! W filmiku znajdziecie dużo pomysłów na ciekawą rozgrzewkę na lekcjach języka polskiego.

 

05 Czas przeszły

Jak wprowadzić czas przeszły na lekcji języka polskiego i przy okazji zapoznać uczniów z mapą Polski? W filmiku znajdziecie gotowy plan na zajęcia z czasem przeszłym w roli głównej.

 

06 Kasyno gramatyczne

W filmiku pomysł na ciekawą grę gramatyczną wraz z instrukcją dla początkujących i tych nieco bardziej zaawansowanych.

 

07 Obrazki a mówienie

Jak wykorzystać zdjęcia i ilustracje w podręczniku do ćwiczenia sprawności mówienia? W filmiku kilka ciekawych pomysłów na rozgadanie uczniów na lekcji języka polskiego.

 

Kolejne filmiki pojawiają się co piątek o 20:00 na naszym kanale YouTube.

 

Zapraszamy!

 

Dodał epolish w dniu 26-10-2022 · Opublikowano w kategorii Dla nauczyciela języka polskiego
Udostępnij ten post

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.