Lekcje z „Juniorem” – SEZON 2

Po wakacjach wracamy z drugim sezonem „Lekcji z Juniorem”!

W tym cyklu pojawi się jeszcze więcej inspiracji, a także gier gotowych do wykorzystania na lekcjach języka polskiego z dziećmi (i nie tylko). Młodzi nauczyciele odnajdą tu wskazówki, jak wprowadzać i ćwiczyć nowe zagadnienia gramatyczne i leksykalne, a doświadczeni lektorzy będą mogli poszerzyć swoją bazę ćwiczeń o nowe pomysły. Będziemy też uchylać rąbka tajemnicy i zaglądać przedpremierowo do drugiej części podręcznika POLSKI krok po kroku – junior, którego publikacja zbliża się do nas wielkimi krokami

01 Pierwsza lekcja z nową grupą

Jak przełamać lody, zapoznać uczniów ze sobą i zintegrować klasę? W filmiku kilka pomysłów na pierwszą lekcję z nową grupą.

 

02 Książki, zeszyty, kapcie! – liczba mnoga

Na początku roku szkolnego uczniowie kupują długopisy, kredki, zeszyty i… przy okazji uczą się liczby mnogiej rzeczowników! W filmie znajdziecie gotowy plan lekcji, której tematem jest wyprawka szkolna.

 

03 Kolory na lekcji polskiego

Jak świadomie wykorzystywać kolory na lekcji języka polskiego jako obcego? W filmiku wskazówki, gotowe pomysły i gry z wykorzystaniem kolorów.

 

04 Rozgrzewka

Żeby lekcja była udana, trzeba pamiętać o tym, żeby dobrze ją zacząć! W filmiku znajdziecie dużo pomysłów na ciekawą rozgrzewkę na lekcjach języka polskiego.

 

05 Czas przeszły

Jak wprowadzić czas przeszły na lekcji języka polskiego i przy okazji zapoznać uczniów z mapą Polski? W filmiku znajdziecie gotowy plan na zajęcia z czasem przeszłym w roli głównej.

 

06 Kasyno gramatyczne

W filmiku pomysł na ciekawą grę gramatyczną wraz z instrukcją dla początkujących i tych nieco bardziej zaawansowanych.

 

07 Obrazki a mówienie

Jak wykorzystać zdjęcia i ilustracje w podręczniku do ćwiczenia sprawności mówienia? W filmiku kilka ciekawych pomysłów na rozgadanie uczniów na lekcji języka polskiego.

 

08 Ahoj przygodo! – praca z tekstem

Jak pracować z ciągłym tekstem na lekcji języka polskiego jako obcego? W filmiku prezentuję wskazówki i konkretne pomysły ćwiczeń przed, w trakcie i po lekturze tekstu na temat wakacyjnych przygód bohaterów serii “POLSKI krok po kroku – junior”.

 

09 Przymiotnik a przysłówek

Dobry czy dobrze? Mały czy mało? Jaka jest różnica między przymiotnikiem a przysłówkiem? Jak wytłumaczyć to uczniom i w jaki sposób ćwiczyć przysłówki? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w filmie!

 

10 Ćwiczenia z alfabetem

W filmiku Paulina Kuc prezentuje różnorodne ćwiczenia wykorzystujące litery polskiego alfabetu – idealne na lekcje języka polskiego jako obcego z dziećmi i młodzieżą.

 

11 Sklepik szkolny

Jak przygotować uczniów do odgrywania scenki? W filmiku autorka prezentuje pomysły na ćwiczenia oraz pięć zasad udanej lekcji z symulacją sytuacyjną.

 

12 Lekcja ze Świętym Mikołajem

W filmiku znajdziecie worek pomysłów na udaną lekcję mikołajkową.

 

13 Zaimki z karteczkami

Jak ćwiczyć zaimki w narzędniku z wykorzystaniem prostych karteczek? W filmiku autorka serii 'POLSKI krok po kroku – junior’ prezentuje kilka prostych pomysłów na lekcję języka polskiego z dziećmi.

 

14 Fonetyka w ruchu

Jak połączyć ćwiczenia na odróżnianie dźwięków z ruchem? W filmiku znajdziecie inspirujące pomysły na zadania ruchowe – idealne na lekcje polskiego z dziećmi.

 

15 Miejscownik w kopertach

W filmiku zaglądamy do drugiej części podręcznika “Polski krok po kroku – junior” i poznajemy formę miejscownika, który ukrył się w kopertach.

Dodał epolish w dniu 26-10-2022 · Opublikowano w kategorii Dla nauczyciela języka polskiego
Udostępnij ten post

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *