Lekcje z „Juniorem” – SEZON 2

Po wakacjach wracamy z drugim sezonem „Lekcji z Juniorem”!

W tym cyklu pojawi się jeszcze więcej inspiracji, a także gier gotowych do wykorzystania na lekcjach języka polskiego z dziećmi (i nie tylko). Młodzi nauczyciele odnajdą tu wskazówki, jak wprowadzać i ćwiczyć nowe zagadnienia gramatyczne i leksykalne, a doświadczeni lektorzy będą mogli poszerzyć swoją bazę ćwiczeń o nowe pomysły. Będziemy też uchylać rąbka tajemnicy i zaglądać przedpremierowo do drugiej części podręcznika POLSKI krok po kroku – junior, którego publikacja zbliża się do nas wielkimi krokami

01 Pierwsza lekcja z nową grupą

Jak przełamać lody, zapoznać uczniów ze sobą i zintegrować klasę? W filmiku kilka pomysłów na pierwszą lekcję z nową grupą.

 

02 Książki, zeszyty, kapcie! – liczba mnoga

Na początku roku szkolnego uczniowie kupują długopisy, kredki, zeszyty i… przy okazji uczą się liczby mnogiej rzeczowników! W filmie znajdziecie gotowy plan lekcji, której tematem jest wyprawka szkolna.

 

03 Kolory na lekcji polskiego

Jak świadomie wykorzystywać kolory na lekcji języka polskiego jako obcego? W filmiku wskazówki, gotowe pomysły i gry z wykorzystaniem kolorów.

 

04 Rozgrzewka

Żeby lekcja była udana, trzeba pamiętać o tym, żeby dobrze ją zacząć! W filmiku znajdziecie dużo pomysłów na ciekawą rozgrzewkę na lekcjach języka polskiego.

 

05 Czas przeszły

Jak wprowadzić czas przeszły na lekcji języka polskiego i przy okazji zapoznać uczniów z mapą Polski? W filmiku znajdziecie gotowy plan na zajęcia z czasem przeszłym w roli głównej.

 

06 Kasyno gramatyczne

W filmiku pomysł na ciekawą grę gramatyczną wraz z instrukcją dla początkujących i tych nieco bardziej zaawansowanych.

 

07 Obrazki a mówienie

Jak wykorzystać zdjęcia i ilustracje w podręczniku do ćwiczenia sprawności mówienia? W filmiku kilka ciekawych pomysłów na rozgadanie uczniów na lekcji języka polskiego.

 

08 Ahoj przygodo! – praca z tekstem

Jak pracować z ciągłym tekstem na lekcji języka polskiego jako obcego? W filmiku prezentuję wskazówki i konkretne pomysły ćwiczeń przed, w trakcie i po lekturze tekstu na temat wakacyjnych przygód bohaterów serii “POLSKI krok po kroku – junior”.

 

09 Przymiotnik a przysłówek

Dobry czy dobrze? Mały czy mało? Jaka jest różnica między przymiotnikiem a przysłówkiem? Jak wytłumaczyć to uczniom i w jaki sposób ćwiczyć przysłówki? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w filmie!

 

10 Ćwiczenia z alfabetem

W filmiku Paulina Kuc prezentuje różnorodne ćwiczenia wykorzystujące litery polskiego alfabetu – idealne na lekcje języka polskiego jako obcego z dziećmi i młodzieżą.

 

11 Sklepik szkolny

Jak przygotować uczniów do odgrywania scenki? W filmiku autorka prezentuje pomysły na ćwiczenia oraz pięć zasad udanej lekcji z symulacją sytuacyjną.

 

12 Lekcja ze Świętym Mikołajem

W filmiku znajdziecie worek pomysłów na udaną lekcję mikołajkową.

 

13 Zaimki z karteczkami

Jak ćwiczyć zaimki w narzędniku z wykorzystaniem prostych karteczek? W filmiku autorka serii 'POLSKI krok po kroku – junior’ prezentuje kilka prostych pomysłów na lekcję języka polskiego z dziećmi.

 

14 Fonetyka w ruchu

Jak połączyć ćwiczenia na odróżnianie dźwięków z ruchem? W filmiku znajdziecie inspirujące pomysły na zadania ruchowe – idealne na lekcje polskiego z dziećmi.

 

15 Miejscownik w kopertach

W filmiku zaglądamy do drugiej części podręcznika “Polski krok po kroku – junior” i poznajemy formę miejscownika, który ukrył się w kopertach.

Dodał epolish w dniu 26-10-2022 · Opublikowano w kategorii Dla nauczyciela języka polskiego
Udostępnij ten post
O małej pomocy dydaktycznej, która może uratować niejedną lekcję

W co powinien zainwestować lektor języka polskiego rozpoczynający swoją karierę? W zestaw podręczników? W duże segregatory, gdzie będzie przechowywał materiały? Read more

Po polsku od pierwszej lekcji? Tak, to możliwe!

Uczysz języka polskiego obcokrajowców? Ale znają już trochę polski, prawda? Nie? Uczysz od zera? To znaczy, że mówisz do nich Read more

Czego tu się bać? O Skypie w nauczaniu

Jak to jest z tym internetem? Większość z nas, nauczycieli, ma konto na Facebooku, niektórym Instagram, Twitter czy Snapchat również Read more

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *